Eski Milli Savunma – Bilim ve Sanayi Bakanımız Fikri Işık Kolejimiz’i Ziyaret Etti

Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesinde 2019-2020 Eğitim yılında açılacak olan Özel Adem Ceylan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini eski bakanımız Sayın Fikri Işık ziyaret etti.  Bilim ve Sanayi Bakanlığı Dönemlerinde, okulun inşaatını gezip incelemelerde bulunan, okulun eğitim ve öğretime başlamadan tekrar ziyaret eden sayın bakanımız, aradaki gelişmeler ve okulun son hali hakkında bilgileri Başkan Adem Ceylan’dan aldı.

Bütün birimleri inceledi.

Bakan Fikri Işık okulun bütün birimlerini gezdi ve birimler hakkında bilgi aldı. Sınıfların dizaynı, spor salonunun ısınma ve aydınlatması, idari binanın mefruşatı ve donanımı, okulun başarı hedefi ve öğretmenlerin başarıdaki rolü konusunda sohbet etti.

Eski Bilim ve Sanayi Bakanı Sayın Fikri Işık;

“Özel Adem Ceylan Final Teknik Kolejini bitiren öğrencinin üniversiteyi kazanabilecek öz güveni yakalaması, öğrencinin kendi mesleki bilgi ve başarısıyla da sanayide en üst seviyeye gelebileceğini düşünmesi, okul başarısını ve memlekete hizmet anlayışını güçlendirecektir” dedi.

“Okumak isteyen gençlerimize engel çıkarmadan bütün kapıların açılması ve imkanların sunulması iki ayrı avantaj sağlayacaktır".

Birincisi okuyabildiği kadar eğitim kademesi yükselecek, öğrenci ve anne-baba eğitimde son noktaya kadar ulaşmanın hazzını, öz güvenini yakalayacak.

İkincisi ise; mesleki bilgisi, aldığı eğitim, sertifika, diploma gencimizin altın bileziği olacaktır, işte Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji Kurucu Başkan Adem Ceylan ve İbrahim Taşel birlikteliğiyle bu hedefi yakalayacak, ileride sanayi içinde hem çalışanı hem de yöneticisi olacak bu okulun mezunları Ülkemizin gurur kaynağı olacaktır dedi.

Kurucu Başkan Adem Ceylan;

Okulun yapılmasında ve inşaat döneminde ziyaretleriyle bize desteğini sunan sayın bakanımız, ziyaretleriyle bugün bize aynı desteği sunmasından onur duydum. Bakanlığı dönemindeki icraatları, Bilime ve Sanayiye ve Savunma Sanayisine katkıları, Kocaeli il ve ilçelerimizin gelişmesine katkıları bizi her zaman mutlu etmiştir dedi.

Öğretmen odasını ziyaret ve sohbet.

Sayın bakanımız, velilerle sohbet ederek, öğretmenleri odalarında ziyaret etmek istedi.

Öğretmenler odasında, öğretmenlerle tek tek tanışarak memleketlerini, hedeflerini dinleyen ve sohbette herkese söz hakkı veren Sayın Bakanımız Fikri Işık; eğitimde başarının, iyi bir okul, iyi bir ekip ve tam donanımlı birimlerle yakalanabilmesi için en büyük görev öğretmenlere düşer dedi. Konuşmasının devamında; “her öğretmen ertesi gün anlatacağı ders kadar bir gün öncesinden hazırlanmazsa, o dersin öğretmeni olamaz öğrenci karşısında zayıf düşer verimli olamaz. Genç öğretmenlerimize tavsiyem, mutlaka derslere hazırlanarak girin, öğrencilerinizin soru sormalarına fırsat verin, başarılı olanları ödüllendirin” diyerek tavsiyelerde bulundu.

Çok sıcak ve samimi duygularla okulda hatıra fotoğrafı çektiren, eski bakan Fikri Işık “okulun başarılarını takip edeceğini belirterek, okulun yapılmasında büyük emeği olan Kurucu Başkan Adem Ceylan ve ekibini, okulun başarılı olmasını sağlayacak idareci ve öğretmenleri tebrik” ederek Özel Nurşen Ceylan Anaokulunu ziyaret etmek üzere Özel Adem Ceylan Final Teknik Kolejinden yürüyerek ayrıldı.