Hayırsever, Bürokrat, Veli ve Öğrenci Buluşması

Şenlik yeri gibiydi

Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji açılışı yapılmadan, Hayırsever, Bürokrat, Veli ve Öğrenci buluşması gerçekleştirildi.

Okul lobisinde 500 kişilik sunum

Okulun lobisinde misafirlerin ağırlanmasını ve sunum yapılmasını isteyen Kurucu-Başkan Adem Ceylan ve İbrahim Taşel Beyler, misafirlerden; Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Güzeller OSB işletme sahipleri ve iştirakçileri, velileri, yerel ve Ulusal basın yetkililerini karşılayıp atölye ve sınıf donanımlarını birlikte incelediler.

Sunum Uzman Yüksek Teknik Öğretmenden

Okulun tanıtımını ve günün sunumunu Uzman Yüksek Teknik Öğretmen Selami Çiçek yaptı. Bu öğretim yılı için sınavsız alınacak öğrencilerin, arkadaşlarına göre çok şanslı olduğunu, gelecek öğretim yılında sınav puanı ve tercih önceliğine öğrenci alınacağını belirterek, donanım ve bina yeterliği açısından Kurucu Başkan Adem Ceylan tarafından en ince detayına kadar hassas bir şekilde ilgilenildiğini, öğretmen kadrosu, personel ve eğitim materyalleri konusunda Final Eğitim Kurumları Kurucusu ve sahibi İbrahim Taşel tarafından 40 yıllık eğitim tecrübesini “Teknik Kolej” için harcadıklarını belirtti.

Medyanın İlgisi

Radyo ve TV ile beraber yerel basın hayırseverlerimizi, adım adım izleyerek Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji hakkında bilgi aldılar. Ulusal kanallarda ve medyada, sanal platformlarda yayınlanmak üzere görüntü alıp röportaj yaptılar.

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler

Bu bölgede 154 bin öğrencimiz, 750 bin yerleşik nüfus, sanayi şehri olması nedeniyle 1,5 milyon insanın olduğu bir yaşam kentiyiz. Sanayide süper ligde oynayan bir bölgeye “Teknik Kolej” niteliğinde bir okul yapılması büyük bir başarı, emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyorum, umarım örnek olur ve diğer hayırsever ve başkanlar bu eğitim gönüllülüğünden seferber olurlar dedi.

GGOSB Başkanı ve Kurucu Adem Ceylan

Birlikteliğin ve velilerimizin teveccühü bizim doğru yolda olduğumuzu göstermiş olmasından mutluluk duydum, sanayideki işverenlerimizin ve iştirakçilerimizin mesleki teknik eğitimine neden önem verdiğimizi velilerimizle konuşunca, öğrencilerimizin sanayide staj yaptığında, ayrıca işveren ve fabrika CEO’ları tarafından verilecek eğitim ve seminerlerle daha da ön planda olacağımızı şimdiden görüyorum dedi.

Final Eğitim Kurumları Kurucusu ve Başkanı İbrahim Taşel

Adem Ceylan beyle birlikte bir eğitim kurumunu hayata geçirmemiz bizim 40 yıllık eğitim bilgisi ve 4 milyon 210 bin mezun öğrencimizin hayata dair katkıları ilk defa bir Teknik Kolej ortaklığı anlamında tüm çalışanlarımızı heyecanlandırdı. İnanıyorum ki Kıbrıs’ta mezun verecek üniversitemizle de aynı bölümleri ilişkilendirmek bugün buradaki velilerimizi ne kadar mutlu ediyorsa teknik alanda yetişecek gençlerimizin ülkemiz ekonomisine ve sanayisine çok faydası olacaktır, buna vesile olan herkesi tebrik ederim dedi.

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan

Başkan Adem Ceylan beyin bu okul için çaba ve gayretini desteklemek bizi ne kadar memnun ettiyse İbrahim Taşel beyin eğitim tecrübesini buraya aktarması da bizi o kadar çok memnun etmiştir. Gebze ilçesinin eğitimdeki başarısı ve üstünlüğüne Özel Adem Ceylan Final Teknik Kolejinin dahil olmasıyla daha da güçlenecektir. Bu sene kayıt olacak gençlerimizin ne kadar şanslı olduğunu ileride anlayacaklar, donanım ve eğitim kadrosunda destekleri ve hayırseverlerimizin sözü bizi memnun etmiş olup ülkemiz, ilçemiz ve velilerimize hayırlı olsun dedi.

Hayırsever Bürokrat Veli ve Öğrenci Buluşması