İlk Ders Başkan Adem Ceylan'dan

İlk ders Başkan Adem Ceylan Bey’den

Özel Adem Ceylan Final Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimiz oryantasyon-uyum amaçlı çalışmalarında sürpriz yaşadılar. Üst düzey misafirleriyle okulu gezip, brifing alan Kurucu Başkan Adem Ceylan öğretmenlerimizin dersbaşı yapmadan öncesi sınıfta, kürsüyü kendisine bırakan Okul Müdürü Murat Taşcı ve Danışman Selami Çiçek’i kırmadı.

Ülkemizi ve çocukları çok seviyorum

Sivas’tan başlayan hayat çizgimiz, üniversite yıllarımızda bizi ne kadar zorladıysa bugün gençlerimiz için hayatı o kadar kolaylaştırıyoruz. OSB içinde eğitim eksiği ile işinin ehli olmayan insanların iş yapmasının işverenleri ve sanayiciyi ne kadar zorladığını, Ülkemizin en büyük ihtiyacı olduğunu gördük, nasıl başlanması gerekiyorsa öyle başlayalım diyerek şahsıma ait 10 bin m2’ lik araziyi eğitim amaçlı hibe ettim. OSB Yönetim Kurulu arkadaşlarımın desteğiyle 2018 itibarıyla binamızın inşaat kısmına 30 milyon TL harcanarak bugünkü hale gelmesi için büyük bir gayret sarf ettik.

Ülkemizin değeri

Özellikle yurt dışında yaşadığımız yıllarda ne kadar çok çalışsak da bize bakış açıları hiçbir zaman olumlu olmadı. Ülkemize gelip hizmet etmek, gençler için yatırım yapmak birinci hedefimiz oldu, Güzeller OSB bu amaçla başladı, Anaokulu, Güneş Enerjisinden Elektrik üretimi ve bugün içinde Bulunduğunuz Mesleki Teknik Anadolu Lisemiz bunlardan birkaçı. Hep birlikte açılışı için emek verdiğimiz, okulumuzun 2019- 2020 Öğretim yılının ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olması dileğiyle idareci ve öğretmenlerimize başarılar dilerim dedi.

Hazırlıklar tamam

Okul Müdürü Murat Taşcı; eğitim ve öğretim için hazırlıkların devam ettiğini, öğrenci oryantasyon çalışmasının programının yapıldığını, sınıfların ve sosyal aktivite alanlarının hazır olduğunu belirtti. Ayrıca bugün bizi ziyaret eden ve ilk dersimize giren Kurucu Başkanımız Adem Ceylan beyefendiye; “eğitim desteği ve gençlerimizin mesleki teknik alanda yetişmelerini sağlamak için yaptığı bu güzel okul için teşekkür ediyorum dedi”.

Müdür Murat Taşcı ayrıca, Başkan Adem Ceylan’a Ekibimle birlikte başarılara imza atacağımız bu günlerde sizin desteğiniz bizi hem onurlandırıyor hem de motive ediyor dedi.

Öğretmenlerden teşekkür

Öğretmen Tuğba Öztürk; “bu kadar güzel bir ortamın oluşmasında, maddi ve manevi desteği esirgemeyen kurucumuz ve OSB başkanımız Adem Ceylan Beye teşekkür ederiz dedi”.

Öğretmen Merve Karanfil; “okul açılmadan bu kadar sıcak ve candan bir çalışma ortamında olmak, hedefi başarılı ve Ülkesini seven gençler yetiştirmek olan bir ekibin içinde olmak bizleri çok gururlandırdı teşekkür ederiz dedi”.

Müdür Yardımcısı Serdar Konak; “bugünkü bu güzel tablo ile nasıl hayırlı bir işin içinde olduğumuzu, başarıya odaklı bir ekibin görevine, nasıl güvenle ve güler yüzle başladığını görmekten çok mutluyum dedi”.

Açılış töreni

Kurucu Başkan Adem Ceylan, “Final Eğitim Kurumları Kurucusu İbrahim Taşel beyle birlikte; okul açılış törenimizi bir müddet sonra sayın bakanımız ve üst düzey bürokratların katıldığı, emeği geçenlere plaketlerin takdim edildiği güzel bir törene dönüştüreceğiz. Hep beraber yapacağımız bu etkinliğin İlçemizde, İlimizde ve Ülkemizde ses getireceğine inanıyorum dedi”.