3 Boyutlu Yazıcılarla Tanışma Etkinliğimiz

"3 Boyutlu Yazıcılarla Geleceği Yazmak" etkinliği kapsamında dünyada endüstri 4.0 devrimi ile sanayi sektöründe büyük yer tutmuş olan 3 boyutlu yazıcı teknolojileri, okulumuzda da yerini alıyor.

Türkiye‘nin geleceği değerli okulumuz öğrencileri çocuklarımızı farklılaştırmak ve geleceğin eğitim sistemini inşa etmek için Türkiye’nin önde gelen 3 boyutlu yazıcı markası Zaxe ile öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz geçen hafta eğitim seminerinde buluştular.

Öğrencilerimiz, Zaxe ve okulumuz arasında ortak oluşturdukları proje kapsamında, bu yıldan itibaren 3 boyutlu baskı teknolojilerini kullanmaya başladılar. Çevre okullardan da gelen öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile eğitim vermek için gelen Zaxe eğitmenleri Oğuzhan Alpergin ve Cem Erdoğan seminerde, 3 boyutlu baskı teknolojilerinin günümüzdeki yeri ve eğitimdeki kullanımına ilişkin örnekler anlatarak öğretmenlerimize gelecek eğitim öğretim yılında ve öğretmenlerimize derslerinde öğrencilerine aktarabilecekleri yaratıcı örnekler sundu.

Seminer sonrasında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, Zaxe 3 Boyutlu Yazıcılar ile atölye çalışmaları yaparak eğitim dönemimiz boyunca okulumuzda bulunan Zaxe 3 Boyutlu Yazıcıların kullanımını deneyimleme imkanı buldular.

Geleceğin Okulunda, Geleceğin Eğitimi....