Matematik ve Akıl Oyunları

Okulumuzun matematik öğretmeni Ebru Kılıç öğrencilerin matematik dersine olan ilgisini arttırmak, çok yönlü düşünme becerilerini geliştirmek, okulun yükselen başarı grafiğini en üst seviyeye çıkarmak, öğrencilerin matematiğin keyifli yönünü keşfetmek ve matematik dersi başarısını olumsuz etkileyen korkularının yenilmesine katkı sağlamak amacıyla "Matematik ve Akıl Oyunları" sınıfında etkinlikler yaptı.

Genel olarak bakıldığında öğrencilerde, matematik zordur ve anlaşılması kolay değildir gibi bir önyargı bulunmaktadır. Matematik hayatın her aşamasında karşımıza çıkmaktadır ve bunun öğrencilere gösterilmesi gerekmektedir. Öğretmen matematiğin zor olmadığını hayatın içinde olduğunu bu nedenle matematiği bilmemizin gerekli olduğunu anlatmalıdır. Bunu matematiği eğlenceli hale getirerek sağlamalıdır.

Matematiği eğlenceli kılmanın en önemli yollarından biri dersi çeşitli oyunlarla zenginleştirmektir. Öğrenci oyun oynarken düşünür, zihninde bir hareketlenme başlar. Oyunu çözmeye çalışırken matematiğe ihtiyaç duyduğunu fark edince, nasıl yapabileceğini öğrenme çabasına girer. Oyunlar aynı zamanda matematiği anlamayı da sağlar.

Adem Ceylan Final Final Eğitim Kurumları Adem Ceylan Final Teknik Koleji Teknik Kolej Teknik Lise Kolej Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Matematik Akıl Oyunları